BTP’nin Asgari Ücret Analizi Gerçekleşti

0

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Ar-Ge birimi KAMUAR’ın raporuna göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3 bin 313 liraya, aynı ailenin yoksulluk sınırı ise 11 bin 466 liraya yükseldi. 1 Ocak’tan itibaren 2 bin 825 lira olarak belirlenen yeni asgari ücret, yılın ikinci ayı tamamlanmadan açlık sınırının altına indi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın ise, “Asgari ücret kısa sürede açlık sınırının altına inecek” sözleri gerçek oldu.

BABA KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
“Yoksul vatandaşın olduğu bir devlet sosyal devlet olamaz” diyen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, çözümün Milli Ekonomi Modeli’nde olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu; “Sonuç; aynı sefalet, aynı yoksulluk, aynı hayal kırıklıkları devam ediyor. Çocuklar ‘baba akşama şunu getir’ diyor, o babalar bunu nasıl alacağını kara kara düşünüyor. Bu kadar kötü bir ekonomi yönetimi olamazdı. Bunun çözümü ise bu topraklarda. Milli Ekonomi Modeli bu topraklar için yazılmış. Çin, Rusya, Güney Afrika, ABD ve AB ülkeleri uyguluyor ama biz uygulayamıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz