Borç İstemek Bile Sorun Haline Geldi

0

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Samsun İl Temsilcisi Bayram Uzunoğlu, koronavirüs salgını ile mücadele döneminde enflasyondaki artışın yoksul ve yetersiz gelir sahiplerini vurduğuna dikkati çekti.

Başkan Uzunoğlu, Ramazan ayında olduğumuz da dikkate alınarak, herkesin civarındaki ihtiyaç sahiplerine sahip çıkması gerektiğini ve bunun bir insani görev olduğunu söyledi.

ACİLEN ADIM ATILMALI
BASK Başkanı Uzunoğlu, şöyle konuştu; “Ücretinden ve emekli aylığından başka geliri olmayanlar ile geliri yetersiz yoksul kesimlerin geçim şartları kötüleşmektedir. Geçim şartları kötüleşenler arasında dezavantajlı gruplar da önemli bir yer tutmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından “Düzenli Merkezi Sosyal Yardım” alan hanelere Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılması, en düşük emekli aylığının 1.500 TL’ye çıkarılması ve diğer yardımların yapılması önemli olmakla birlikte yeterli değildir. İşsizlik sigortası için ödeme miktarı ve süreler ile ilgili iyileştirmelerin yapılması zaruridir. Unutmayalım ki, ihtiyaç sahipleri sıkıntısını paylaşmak için ne bir komşusuna ne bir akrabasına ulaşabilmektedir. Bu koşullarda tanıdık birinden; akrabadan, komşudan, arkadaştan borç istemek bile sorunlu hale gelmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz