Biz Üretelim Sen De Santrale Mühür Vur

0

Samsun Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın, “Türkiye’nin en verimli ovalarından Çarşamba Ovamızda ekilmemiş tek karış toprak bırakmayalım. Kendin için, Çarşamba için ve ülken için üret” çağrısına tepki gösterdi ve samimi olmadığını savundu.

SANTRALİ MÜHÜRLE OZAMAN
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ı, Eğercili Mahallesi’nde Oltan Köleoğlu Enerji tarafından mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı olmasına rağmen inşaatına devam eden Biyokütle Enerji Santrali’ni mühürlemeye davet eden Başkan Avcı, “Çiftçiye üretim tavsiye ediyorsun ama aylardır bu çiftçiler de senden santrali kapatmanı istiyor. Madem üretelim başkan, sen de mahkeme kararına rağmen ruhsatsız devam eden santrale mühür vur” dedi.

Başkan Doğan’ın ‘hukukçu’ kimliğine dikkat çeken Avcı, şöyle konuştu; “Çiftçi üretmeyi en iyi bilendir. Biz üretelim ama zehir bacalarının olmadığı bir ovada. Mahkemenin verdiği kararı yerine getirelim. Hukuk yerini bulsun.”

Çarşamba’da Biyokütle Enerji Santrali’nin inşaatı hakkında 3 farklı yürütmeyi durdurma kararı olmasına rağmen devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz