Biyokütle Enerjiyi Halka Doğru İletişimle Anlatın

0

Dünya Biyoenerji Birliği (WBA) Başkanı Christian Rakos, küresel düzeyde biyoenerji sektörünün geliştirilmesi için fosil yakıtlara yüksek vergi, teknolojik yatırımlara destek, teknoloji transfer programları ve kamu farkındalığı için iletişim kampanyaları önerdi.

WBA Başkanı Rakos, EUROSOLAR Türkiye’nin düzenlediği IRENEC 2020 kapsamında gerçekleştirdiği sunumda, küresel karbondioksit emisyonundaki artış nedeniyle biyoenerjinin gelecekte çok daha önemli bir role sahip olacağını belirtti.

ÖNERİLER SUNDU
Küresel enerji tüketiminde yenilenebilir enerjinin payının yüzde 17,8 olduğunu ve burada da biyoenerjinin yüzde 13 paya sahip olduğunu kaydeden Rakos, çok büyük bir gelişim potansiyeline sahip olan biyoenerjinin gelişimi için ekonomik sistem koşullarını değiştirmek gerektiğine vurgu yaptı.

WBA Başkanı Rakos, şu önerilerde bulundu: “Fosil yakıtlara yüksek vergi konulması, biyoenerji teknolojilerine yatırımın desteklenmesi, teknoloji transfer programlarının oluşturulmas, biyoenerjide fırsatlar konusunda kamu farkındalığının arttırılması için iletişim kampanyaları düzenlemek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz