Bir Nesli Samsunsporlu Yapan Çocuk

0

Bir neslin Samsunspor’lu olmasını sağlayan, çok zor günler geçiren taraftarların her zaman Atatürklü Arma’dan gurur duymasına vesile olan sözleriyle hafızalarda yer edinen Emir Alp, bugün 21 yaşında ve Kırmızı-Beyazlı sevdasıyla gurur duymaya devam ediyor.

2011 yılında Samsunspor Süper Lig’de mücadele ederken, yayıncı kuruluş Samsun’da “Deplase keyifler” adlı bir program gerçekleştirmişti. Samsunspor’la simgeleşmiş insanlar, işletmelerle röportajlar yapan yayıncı kuruluş, Emir Balıkçılığında misafiri olmuştu. İşletme sahibi İbrahim Cenikli’nin röportaj verdiği esnada yanında oğlu Emir Alp Cenikli’de vardı. O unutulmaz röportaj yapıldığında henüz 11 yaşında olan Emir’in gözyaşlarını tutamayarak, “Samsunsporlu olmak istiyordum, babam olma diyordu bana, üzülürsün diyordu. Ama ben Samsunsporlu oldum ve bundan da gurur duyuyorum.” sözleriyle gönüllere dokunmuştu. Emir’in o sözleri aradan 10 yıl geçmesine rağmen dün gibi akıllarda yer alıyor. Emir Alp’in gurur dolu sözleri, bir neslin Samsunspor’lu olmasını, çok zor günler geçiren taraftarların her zaman Atatürklü Arma’dan gurur duymasına neden oldu.

“HER ZAMAN BAŞIMIZ DİK GEZDİK”
O duygusal röportaj ile hafızalara kazınan Emir Alp Cenikli bugün 21 yaşına geldi ve Samsunspor’dan gururla bahsetmeye devam ediyor. Cenikli yaptığı açıklamada, “Benim o akıllarda kalan videomun çekildiği 2011 yılı, Süper Lig’den düşmemek için mücadele veriyorduk. O zamanlar en kötü günler bugünler diyorduk, daha kötülerini de yaşadık. 1. Lig’den bile düştük üzüldük, ama Samsunspor’dan guru duymaktan hiçbir zaman vazgeçmedik. Her zaman başımız dik gezdik. Başkanımız Yüksel Yıldırım, büyük bir işe imza attı. Bugün Samsunspor’un şampiyonluğa gidişini gururla seyrediyoruz” ifadelerini kullandı.

“SAMSUN KENETLENMELİDİR”
Şehri şampiyonluk havasına sokmak, şampiyonluk meşalesini Atakum’dan yakmak için bu dev bayrakları astıklarının altını çizen Emir Alp, “İnşallah bizim bu hareketimiz Samsun’da bir kalkınmaya neden olur. Samsun’da caddeler, sokaklar bayraklarla süslenir. Artık şampiyonluğa gidiyoruz, özlediğimiz günlere çok az kaldı. O yüzden tüm Samsun kenetlenmeli ve birlik olmalıdır.” şeklinde konuştu.

BU FOTOĞRAFIN BİR HİKAYESİ VAR…
Emir Alp, 2011 yılında verdiği röportajda henüz 11 yaşındaydı. Aradan 10 yıl geçti ve Emir Alp’in hem kendisi büyüdü, hem de içindeki Samsunspor sevgisi. Geçtiğimiz günlerde Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile Genel Menajer Mustafa Aztopal, İbrahim Cenikli ve Emir Alp Cenikli’yi ziyaret etmiş, hatıra fotoğrafı çektirmişlerdi.

Emir Alp Cenikli, Kanal 362 ve Youtube Tv Kaya kanalına açıklamalarda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz