Berberlerin İşleri Jilet Gibi Kesildi

0

Coronavirüsünün ülkemizde görülmesinin ardından vatandaşlar; ‘berber, kuaför ve güzellik salonlarına’ gitmeye çekinir oldu. İşlerin büyük düşüş olan esnaflar kara kara düşünürken, Bafra Berberler ve Kuaförler odası Başkanı İmdat Akay, hijyen uyarısında bulundu.

Her bir müşteri için tek kullanımlık havlu, maske ve eldiven kullanılmasını isteyen Oda Başkanı Akay, “Berberler, kuaförler ve güzellik uzmanları hijyen kurallarına uyan, sürekli elleri suyun içerisinde olan ve alkolle temas halinde olan insanlardır. Hijyen kurallarına uyarak dükkânlarımızı açıp, çalışmak mecburiyetindeyiz” dedi.

DEZENFEKTE EDİLİYOR
“Acil tedbir alınması gereken meslek grupları içerisinde biz yokuz” diyen Akay, “Tek kullanımlık peçete, kullan at jiletler, dezenfekte edilmiş malzemeleri kullanmak zorundayız. Gerekli tedbirleri alan esnaflarımızın çalışmasında bir sakınca yoktur. Berberlerimiz, maske ve eldivenle çalışıp, makas ve tarağı kolonya ile dezenfekte ediyor” diye konuştu.

MASRAFLARI KARŞILAMIYOR
Coronovirüsü dolayısıyla her ne kadar üyelerimiz işyerlerini açık tutsa da vatandaş tıraş olmakta tereddüt ediyor” ifadelerini kullanan Başkan Akay, şöyle konuştu; “Esnafımız açık ama günlük kazançları masraflarını bile karşılamıyor. Esnafımızın birçoğu kiracı, yanında çalışan sigortalılar var. Elektrik, su, doğalgaz vs. gibi giderlerin bu şartlarda altından kalkılması mümkün değil. Devletin acil bir şekilde esnafa yardımcı olmasını bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz