Bedri Yaşar: Santralle İlgili Görüşümüz Nettir

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde mahkeme kararıyla kapatılan Biyokütle Enerji Santralle ilgili ilk günden bu yana atılan adımların yanlış olduğunu dile getirdiklerini kaydeden İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, bu yanlış kararlar nedeniyle hem zaman kaybı yaşandığını, hem de milli servetin heba edildiğini söyledi.

Bazı çevrelerin, sözlerini yanlış yorumladığını kaydeden Yaşar, santralle ilgili bugüne kadar çok net bir tavır aldıklarını ve her zaman çiftçilerin yanında yer aldıklarını belirterek, “Gerek tarım arazilerimizin önemi, gerek santralle ilgili yaptığımız açıklamalar ve gerekse çiftçilerimizin desteklenmesi konusunda Meclis’te dile getirip, basınla paylaştığımız haber metinlerine bakıldığında, bizim bu konudaki hassasiyetimiz ve tavrımızın gayet net olduğu görülecektir” diye konuştu.

MİLLİ SERVET SÖZÜMÜZÜN ASLI ŞUDUR
İYİ Partili Vekil Yaşar, bir ay önce yaptığı meclis konuşmasında bahsi geçen ‘milli servet’ ifadesiyle de yine vatandaşın nasıl zarar ettirildiği, bu yapının tüm yasal engeller ve vatandaş tepkisine rağmen nasıl bitirildiğini kaydederek, “O gün söylediğimizde tam buydu. Yani, onca mahkeme kararı ve tepkilere rağmen bu yapının yıkılmayacağı öngörüsünde bulunmuştuk ki bugün geldiğimiz noktada da bu öngörümüz doğrulandı. Peki, “Bugünden sonra işleyecek süreçte yıkılacak mı?” diye sorarsanız gereğinin yapılması husunda sürecin takipçisi olacağız” dedi.

SAMSUN TARIM KENTİ OLMALI
Çarşamba’da mahkeme kararıyla yapımı durdurulan ve mühürlenen santralle ilgili yetkileri sürekli uyardıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten Bedri Yaşar, Samsun’un bir tarım şehri olması gerektiğini ve bu konuda kente gerekli desteğin mutlaka sağlanması için mücadele verdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu; “Bir muhalefet partisi mensubu olarak bu amaç için bundan sonra da elimden geleni yapacağımın bilinmesini istiyorum. Pandemi nedeniyle dünyada tarımın önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Çarşamba Ovası Tarımsal SİT alanıdır ve öyle de kalmalıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz