Bedri Yaşar: Misafir Hissediyorsa O’nun Kendi Sorunu!

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, ‘İYİ Parti’de misafirim’ açıklamasını yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın sözlerini değerlendirdi. Yaşar, “İYİ Parti’de kimse misafir değildir. Misafir hissediyorsa bu O’nun kendi sorunudur” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın, “İYİ Partili yada CHP’li değilim, ben ülkücüyüm. İYİ Parti’de misafirim” açıklaması gündeme oturdu. İYİ Parti Samsun Teşkilatı’ndan “İYİ Parti’de misafirlik olmaz” şeklindeki açıklamaların ardından tartışmalara İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar da katıldı.

ZORLA DAVET OLMADI
31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayıyla yarışa katılması sonrası Millet İttifakı’nın da İYİ Parti adayı seçimde yarıştığını, adaylarının da MHP’den aday olamayan ve yollarını ayıran, İYİ Parti’nin rozetini takan Necattin Demirtaş olduğunu hatırlatan Milletvekili Yaşar, kendisine tüm siyasi partilerin oyunu alarak, seçimi kazandırdıklarını anımsattı. “Partimizde kendini misafir hisseden kimse yok, hisseden kişilerin kendi sorunları olduğunu düşünüyorum” diyen Yaşar, “Herkesin kendi tercihi. Hiç kimsenin bir partiye zorla davet edilmesi söz konusu olamaz. Dolayısıyla kimseye zorla bir davetimiz olmadı. Bizimle siyaset yapmak isteyen herkese kapımız açık. Vatan hainleri ve devlet düşmanlarına kapımız sonuna kadar kapalıdır” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz