Bedri Yaşar: KPSS-B Grubu Mağdurları Var

0

İYİ Parti Milletvekili Bedir Yaşar, “KPSS-B Grubu adaylarında öngörülemeyen mağduriyetler bir an önce fark edilmeli ve emeklerin heba olmaması için gereken yapılmalıdır” dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedir Yaşar, KPSS B grubu memurluk sınavlarının 2 yılda bir yapılmasından doğan mağduriyetlere yönelik açıklama yaptı.

Yaşar, “Adayların çoğunluğu salgın nedeniyle ücretini ödediği kursun ikinci dönem eğitimine katılamamış ve eğitimi sekteye uğramıştır. Bunun dışında birçok aday korona virüs testi pozitif çıktığı için ve birçok aday da kronik rahatsızlığı nedeniyle korona virüs bulaşma riski endişesiyle sınava katılmamıştır. Bu durumda mağduriyetleri artırmıştır” dedi.

BAŞARISIZ OLAN 2 YIL DAHA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYOR
İYİ Partili Vekil Yaşar, “Girdiği sınavda başarısız olan adaylar 2 yıl daha beklemek zorunda kalmaktadır. Tüm bu durumlara bir de kamu kurumlarına personel alımlarında çoğu kurumda 30-35 yaş sınırı getirilmesiyle de mağduriyetler katlanmakta” dedi. Yaşar, KPSS B grubu sınavlarının her yıl yapılması için memur adaylarından yoğun talep geldiğini, mağduriyetin giderilmesi için KPSS B grubu sınavlarının her yıl yapılması husunda gereğinin yapılması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz