Bedri Yaşar: İhaleyi Alan 50 Yıllık Firma

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 107 milyonluk ihale aldığı iddiasına açıklama yaptı. Yaşar, ihaleyi kanuna uygun olarak oğluna ait 50 yıllık şirketin aldığını belirterek, “Söz konusu ihale şeffaf bir şekilde yapıldı” dedi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 107 milyon liralık ihale aldığı iddialarına ilişkin Samsun Kent Haber’e açıklama yaptı. Milletvekili Bedri Yaşar, gündeme gelen 107 milyon liralık ihale iddiası ile ilgili açıklamasında, ihaleyi alan firmanın çocuklarına ait olduğunu doğruladı.

ŞEFFAF ŞEKİLDE İHALE YAPILDI
İhalenin EKAP üzerinden yapıldığını ve ortada bir kıyak olmadığını kaydeden Milletvekili Bedri Yaşar, “Söz konusu ihale şeffaf bir şekilde yapıldı. İhaleyi alan firmanın başında çocuklarım duruyor. İhaleyi çocuklarımın başında durduğu firmanın aldığını bende sonradan öğrendim. Davet usulü ile yapılan bir ihale değil bu. Davet usulü yapılan ihalelere bizde karşı çıkıyoruz. Bu ihale söylediğim gibi Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yapıldı. İhale baştan sonra canlı olarak yayımlandı. Bu ihalede iddia edildiği gibi bir kıyak yok. Kaldı ki ihaleyi alan firma 50 yıllık bir firma” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz