Bedri Yaşar: Ekonomi ‘S.O.S.’ Veriyor

0

Korona virüs salgını sonrası başlayan normalleşme döneminde iç piyasanın ‘S.O.S.’ verdiği belirten İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, “Hükümetin ekonomi paketleri karşılık bulmadı. Önerilerimize kulak verin” dedi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, iç piyasa ekonomisinin iyice durduğunu Meclis’in gündemine taşıyarak, hükümet nezdinde çare bulunmasını istedi. Konut, taşıt ve sosyal destek kredilerinin bir miktar aşağı çekilmesine rağmen bunun yeterli olmadığını, üretimde bir canlanma olmayacağına dikkat çeken Yaşar, şöyle devam etti:

AÇLIK SINIRI 5,25 KAT ARTTI
“Kredi kart taksitlerinin yükseltilmesinden, ÖTV-KDV indirimine kadar vatandaşları rahatlatmaya yönelik önerilerimiz maalesef ki; yeterli karşılık bulmadı. 2003 yılında 4 kişilik bir aile 15,2 TL ile sağlıklı beslenebilirken, bugün bu rakam 79,81’e çıkmıştır. Dört kişilik bir ailenin sağlıklı beslenmesi için aylık yapması gereken harcama tutarı 2 bin 394 TL’dir. Bu harcama tutarı sadece gıda için yapılması gereken minimum tutardır. Yoksulluk sınırı 8 bin 282 TL olarak gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz yıl mayıs ayı için açlık sınırı 2 bin 23 TL olarak belirlenmiştir. Açlık sınırı Covid-19 krizi sürerken, 1 yılda yüzde 18,3 artış gösterdi. Yıllık artış 371 TL’yi buldu. Asgari ücretteki artış ise 304 TL olarak gerçekleşmişti.”

İYİ Partili Yaşar, “Sokağın sesine kulaklarınızı tıkamayın, kafanızı kuma gömmeyin. Ülkemizin en önemli sorunu işsizlik ve buna bağlı olarak yaşanan yoksulluktur. İnsanlarımızın yarınından umudu yok” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz