Bedri Yaşar: Balıkçılar Borçlarının Ertelenmesini İstiyor

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de ‘deniz kirliliği ve av yasakları’ konusunda konuştu. Hamsinin fakirin sofrasının en baş ürünü olduğuna işaret eden Yaşar, “Hamside av yasağı yeniden uzatıldı. Türkiye’de deniz ürünlerinin yüzde 60’ını hamsi oluşturuyor. Bugün bile tezgahlarda kilogramı maalesef 30-35 lirayı buluyor” dedi.

İYİ Partili Yaşar, şöyle konuştu; “Karadeniz’deki balıkçılarımız; ‘Madem biz hamsiyi avlamayacaksak o zaman bu süre içerisinde hiç olmazsa, bizim bankalara borçlarımız var, bunlar da ertelensin’ diyor.”

2 BİN 500 İSTİHDAM SÖZÜ
Bedri Yaşar, “Kredi kullanamıyoruz. Devlet bize kıyılara yakın yerlerde arazi tahsis etsin. Deniz suyunu çekerek kapalı alan balıkçılığı yapalım. Size söz veriyoruz, en az 500 milyon dolarlık ihracat yapacağız, en az 2 bin 500 de istihdam sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

FOTOĞRAFLA ANLATTI
İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, şu ifadeleri kullandı; “Bu fotoğraf, cumartesi günü Samsun’da limanda çekildi. Beraber kahvaltı yaptık. Engin 17 sene hapishanede yattı, tayfa olarak teknede çalışıyor. Alucralı; hiç evlenmedi, sadece denizlerde ömrünü geçirdi. Patron da inşaat işleriyle uğraşıyordu, o da iflas etti. ‘Ne yapıyorsunuz?’ diyorum. ‘Vallahi, bugün biz 4 kg balık tuttuk. Patron günde 2 ekmeği standart alıyor. Eğer 4 kiloyu geçen balık tutarsak yanına zeytin ve peyniri de ilave ediyor.’ diyor. Diyor ki: ‘Bizim dertlerimizi merak ediyorsanız Atakum’da, limanda, marinada sizi bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz