Beceriksizliği Faturası Yine Halka Çıkacak

0

Dönemin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz döneminde 27 milyon lira harcanarak yapılan Yat Limanı’nın içi zaman içinde kumlarla doldu ve işlevselliğini yitirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, limanın doldurulması için etüt ihalesine çıkılmasına karar verirken, yeni bir yat limanı yapılması alternatifleri araştırılacak.

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, Atakum Kurupelit’te yapılmak istenen ama bitirilemeyen Yat Limanı’nın yıkılması yönünde alınan kararın mantıklı olmadığını belirterek, tepki gösterdi.

“Beceriksizce eksik yapılmış bir işi yıkmak yerine revize etme yoluna gidilmelidir” diyen Yaşar, “Milletin kaynakları heba edilmemeli, doğru ve verimli kullanılmalı” dedi. Yaşar, 18 yıldır yapboz mantığıyla yürütülen çalışmaları da anlamlandıramadığını ifade etti.

MİLLETİN KAYNAKLARI HEBA EDİLMEMELİ
İYİ Partili Yaşar, “Bir hizmet yapılmadan önce planlamaları en doğru şekilde yapılmalı. Sonuçta bu hizmetlerin bütçesi karar vericilerin değil bu milletin cebinden çıkıyor. 18 yıldır milletin kaynaklarıyla yapılan hizmetler yap-boza döndü” dedi.

KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
“İhale kararı tekrar gözden geçirilmelidir” diyen İYİ Parti Milletvekili Yaşar, şöyle konuştu; “Yıkım yerine düzeltme, geliştirme yoluna gidilmelidir. Milletin kaynakları böyle yaptım beğenmedim bozdum yöntemiyle heba edilmemelidir. Farklı alternatifler düşünülmeli. Bir şehre bir hizmet yapılacaksa önce vatandaşın fikri alınmalı, halkın katılımının kararlarda önceliği olmalı. Bilim ve meslek guruplarının görüş ve önerileri önemsenerek dinlenmeli, değerlendirilmeli. Sahil kenti olan ve sadece Karadeniz’in değil gelen-gören herkesin hayran kaldığı Samsun sahili, yanlış işlere kurban edilmemeli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz