Batı Park Önerisine Sıcak Bakmadı

0

Başkan Yüksel Yıldırım’ın söz verdiği muhteşem 20 Ocak Anıtı’nın yapılacağı yer konusunda Batı Park’taki altyapı tesislerinin önünü işaret eden Halk Gazetesi yazarı Hakkı Yeşilyurt’un bu önerisi oldukça beğenilmişti. Fakat Başkan Yıldırım anıtı 19 Mayıs Stadyumu’nun önüne yapacaklarını yineledi.

Yıllardır yapılamayan 20 Ocak Anıtı’nı, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım 19 Mayıs Stadyumu’nun önüne yapacaklarını açıklamıştı. Taraftar gruplarından Forza Samsun’un tasarladığı anıtın görseli, camia tarafından oldukça beğenilmiş ve üzerinde çalışmaların devam edeceği vurgulanmıştı. Gazeteci Selçuk Kaya ve Ergin Caner Cabbar’ın hazırlayıp sunduğu Futbol 55 programına konuk olan Halk Gazetesi yazarı Hakkı Yeşilyurt, “Anıtın yapılması gereken yer Samsunspor’un yapımı devam eden altyapı tesislerinin önü olmalı. Samsunspor’un ruhunu yaşatmak, gelecek nesil oyunculara Samsunspor ruhunu enjekte etmek için müthiş bir fırsat bu.” ifadelerini kullanmıştı.

SON KARAR STADYUM
Türkiye’ye bir çok futbolcu yetiştirmiş, altyapı anlamında önemli işlere imza atan Samsun Kadıköyspor Genel Menajeri olan Yeşilyurt’un bu önerisi Kırmızı-Beyazlı taraftarlarca da oldukça beğenilmişti. Samsunspor Başkanı Yıldırım, yerel bir gazeteye konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Herkes farklı şeyler konuşuyor. Biz gerekli izinlerimizi alıp anıtı 19 Mayıs Stadımız, yani mabedimize yakışır şekilde yapacağız. Stada gelen herkes 20 Ocak şehitlerimizin hatıralarını yerinde yaşayacak” dedi. Böylece 20 Ocak Anıtı’nın 19 Mayıs Stadyumu’na yapılacağı netlik kazanmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz