Batı Park Önerisi Büyük Destek Gördü

0

Başkan Yüksel Yıldırım’ın söz verdiği muhteşem 20 Ocak Anıtı’nın yapılacağı yer konusunda Batı Park’taki altyapı tesislerinin önünü işaret eden Halk Gazetesi Hakkı Yeşilyurt’a Kırmızı-Beyazlı taraftarlar destek verdi. Bir çok taraftar, Yeşilyurt’un önerisini yerinde buldu.

Yıllardır yapılamayan 20 Ocak Anıtı’nı, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım 19 Mayıs Stadyumu’nun önüne yapacaklarını açıklamıştı. Taraftar gruplarından Forza Samsun’un tasarladığı anıtın görseli, camia tarafından oldukça beğenilmiş ve üzerinde çalışmaların devam edeceği vurgulanmıştı.

YEŞİLYURT BATI PARK’I İŞARET ETMİŞTİ
Gazeteci Selçuk Kaya ve Ergin Caner Cabbar’ın hazırlayıp sunduğu Futbol 55 programına konuk olan Halk Gazetesi yazarı Hakkı Yeşilyurt, 20 Ocak Anıtı’nın neden yapılmadığını ve nereye yapılması gerektiğini yorumlamış, “Anıtın yapılacak olması ve bunu etkili ağızlardan duymuş olmamız sevindirici. Kimin kimlerin emeği varsa bu süreçte, her türlü teşekkürü de hak ediyor. Anıtın yapılması gereken yer Samsunspor’un yapımı devam eden altyapı tesislerinin önü olmalı. Samsunspor’un ruhunu yaşatmak, gelecek nesil oyunculara Samsunspor ruhunu enjekte etmek için müthiş bir fırsat bu.” ifadelerini kullanmıştı.

FİKİR BEĞENİLDİ
Samsun’un önde gelen amatör kulüpleri arasında yer alan, Türkiye şampiyonlukları bulunan, “Futbolcu fabrikası” adıyla anılan Kadıköyspor Genel Menajeri Hakkı Yeşilyurt’un verdiği bu öneri, Kırmızı-Beyazlı taraftarlardan destek gördü. Bu öneriyi, Kadıköyspor gibi Türkiye’ye bir çok futbolcu yetiştiren bir kulübün yöneticisi Hakkı Yeşilyurt’un vermesi ayrı bir anlam ifade ediyor. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın kurmaylarıyla birlikte konuyu yeniden masaya yatırması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz