Başkan Yüksel Yıldırım’la Futbol Sohbeti

0

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğu tarafından önceki akşam telekonferans yoluyla “Futbolu Konuşuyoruz” adlı söyleyişi gerçekleştirildi. Programın en önemli konuğu Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım oldu.

Yılport Samsunspor’un başarılarının ve gelecekte yapacaklarının konuşulduğu programa; Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, yapımcı ve sunucu Burcu Esmersoy ve TRT Spor spikeri Erdoğan Arıkan katıldı.

Samsunspor’un meslek hayatında önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Arıkan “Çok başarılı oyuncularının bulunduğu üst düzey bir takımdı. Ertuğrul Hoca da vardı. Samsun halkının tribündeki futbol coşkusu harikaydı ve hepimiz maç anlatımı için Samsun’a gitmek isterdik” diye konuştu.

Arıkan, program sırasında Yıldırım’a Samsunspor’a ve Türk futboluna verdiği destek için teşekkür etti. Şehir takımlarının ve coşkulu tribünlerin azaldığını söyleyen Arıkan, bu takımların süper lige dönmesi gerektiğine dikkat çekerek Başkan Yıldırım’ın çalışmalarını takdir ettiğini söyledi.

SAMSUNSPOR FUTBOLCU YETİŞTİRECEK
Erdoğan Arıkan’ın sözleri üzerine açıklama yapan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Bunu söylerken yaptığım bir analiz var yoksa amacım kimseyi kötülemek değil. Kulüplere gelip başkan olup, sonra bırakmamak için direnenler ve başkanlık imajını kullanıp başka işlerle uğraşanlar için dedim. Futbola destek vermek yerine kendi çıkarlarını sağlamak için oralarda olduklarını gördüm. Çok açık biriyim ve kimseye de biat etmediğim için bu düşüncelerimi açıkça ifade ettim. O nedenle Samsunspor akılla yönetilmeli dedim” ifadelerini kullandı.

Kendi futbolcularını kendilerinin yetiştireceğini vurgulayan Yıldırım, Samsunspor’un geçmişte bunu başardığına dikkat çekti, hedeflerinin Süper Ligde Samsunspor’dan yetişmiş 5-6 yerli oyuncuyla oynamak olduğunu anlattı.

‘İŞ KAZASI OLDU’
Gençlik Topluluğu Akademik Danışmanı Doç Dr. Tamer Aslan’ın sorusunu yanıtlayan Başkan Yıldırım; “Samsunspor’a geldiğimizde zaten neredeyse böyle bir kulüp kalmamış gibiydi. İlk etapta Samsunspor’u bir araya getirdik. 26 sporcu transfer ettik. Amaç acil bir şekilde Birinci Lige çıkmaktı. Ama geçen sene maalesef bir iş kazası oldu diyelim buna ve alt yapıyla pek fazla ilgilenemedik. Bu sene bunu hızlandırmak için girişimler yaptık. Bunu global düşündük. İlk iş olarak yurtdışında bize model olacak futbol akademisi olan büyük kulüpleri inceledik. Belçika Genk takımı ile görüşerek bir mukavele imzaladık” dedi.

Yıldırım, hedeflerinin futbolcular yetiştirip ihraç eden durumuna gelmek olduğunu söyledi. Bu sayede kulüplerin para kazanacakları bir yapıya sahip olacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz