Başkan Yıldırım: Bana Soran Olmadı

0

Samsunspor’un yıllardır yapılamayan 20 Ocak Anıtı, son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Millet Bahçesi’ne yapılacağı sözü verilmişti. 5 Haziran’da açılan Millet Bahçesi’nde 20 Ocak Anıtı olmayışı, başta Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım olmak üzere, Kırmızı-Beyazlı taraftarların dikkatinden kaçmamıştı.

CAMİA TEPKİLİ VE ŞAŞKIN
Bunun üzerine açıklama yapan Başkan Mustafa Demir 20 Ocak Anıtı’nı yapacaklarını söyledi ve projesini paylaştı ama 2017’de Canik Belediyesi’nin Havza’ya yapmak istediği fakat karayollarından izin çıkmaması nedeniyle hayata geçiremediği projenin aynısını bir kez daha tanıttı. Bu da Kırmızı-Beyazlı camiada fazlasıyla tepki topladı.

Mustafa Demir’in Samsunspor için büyük fedakarlıklar yapan, kulübü yeniden şaha kaldıran Başkan Yüksel Yıldırım’la 20 Ocak Anıtı ile ilgili hiçbir şekilde iletişime geçmemesi, Kırmızı-Beyazlı camiayı hayretler içerisinde bıraktı. Demir’in “kopya projesini” Başkan Yıldırım sosyal medyadan öğrendi.

YILDIRIM’IN HABERİ YOK
Demir’in eski projeyi, yeni projeymiş gibi bir kez daha paylaşması büyük şaşkınlık yarattı. Samsunspor taraftarının 20 Ocak Anıtı’nın yapılacağına olan inancını hep kaybettirdi. Yaşanan olumsuzluklar bununla da kalmadı. Gazeteci Selçuk Kaya ve Ergin Caner Cabbar’ın hazırlayıp sunduğu, Kanal 362 ekranlarında yayınlanan Futbol 55 programına özel açıklama yapan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Maalesef hiç kimse bana bu anıtla ilgili bir şey sormadı ve bilgi de vermedi” dedi. Başkan Demir’in anıt konusuyla ilgili Samsunspor başkanı ve yönetimiyle istişare halinde olmaması “bu kadar da olmaz” dedirtti. Başkan Yıldırım’ın “Verilen sözler yine tutulmuyorsa çok ayıp” açıklaması gündem yaratmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz