Ana Sayfa Yerel Yönetimler Başkan Necattin Demirtaş Artvinlilerle Buluştu

Başkan Necattin Demirtaş Artvinlilerle Buluştu

0

Artvinlilerle buluşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Tüm coğrafyalardan insanlar İlkadım’da kültürlerinin zenginliğini yaşıyor. Derneklerimizle ortak akıl anlayışıyla çalışıyoruz” dedi.

Samsun’un İlkadım İlçesi Saitbey Mahallesi Demirciler Caddesi’nde bulunan Artvinliler Derneği’ni ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Dernek Başkanı Kazım Yılmaz ve üyeleriyle sohbet etti.

Samsun’un kalbi olan İlkadım’da çok farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığını ifade eden Başkan Necattin Demirtaş, “Kültürel mozaiğimiz en önemli zenginliğimiz. Tüm coğrafyadan insanlar var. STK’ların önerilerini alıyor, ortak akıl anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Derneklerle zenginliklerini ve kültürlerini ortaya çıkaran çalışmaları birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.

FARKLI KÜLTÜRLERİN YAŞADIĞI KENT İLKADIM
Artvinliler Dernek Başkanı Kazım Yılmaz ise, “Sivil toplum kuruluşları toplumda önemli bir yere sahip. Kent kültürünün zenginleşmesine, birlik ve beraberliğin sağlanmasına hemşehri dernekleri platformunun alt kültürlerin aynı çatı altında toplanmış örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğuna inanıyorum. Yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilecek her türlü sosyal sorumluluk projesine destek vermek ve katkı sağlamaktan mutluluk duyarız” diye konuştu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz