Başkan Mustafa Demir’in Eleştiriye Tahammülü Kalmadı

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, son dönemde medyada kendisine yönelik eleştirel ve olumsuz haber ve paylaşımlara tahammülü kalmadı. ‘Saygı çağrısı’ yapan Demir, ‘sahte haberler’ diyerek, medyayı hedef göstermeye çalıştı.

Son dönemde bazı STK’larla yaşadığı polemiklerle Samsun’da yazılı ve internet medyanın yanı sıra sosyal medyada da vatandaşların ve STK başkanlarının eleştiri oklarının hedefi olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sosyal medya hesabından paylaştığı görsellerle, kendisine yönelik olumsuz paylaşım ya da yorum yapan vatandaşlara ‘saygı çağrısı’ yaptı.

Eleştirilere tahammül edemeyen ve çareyi sosyal medya hesabından yaptığı, “Her yerde, her platformda önce saygı. Hepimizin buluştuğu, ortak noktamız sosyal medya, hakaretsiz ve nefretsiz daha güzel. Saygıyı elden bırakmayalım” mesajıyla cevap vermeye çalışan Başkan Mustafa Demir, medyada kendisini eleştiren haberlere de ‘sahte haber’ demesi dikkatlerden kaçmadı.

‘SAHTE HABER’ DEDİ?
Başkan Demir, “Teyide muhtaç bilgilerin gerçekliğinden emin olunmadan paylaşılmaması, bilgilerin doğruluğu için meselenin muhataplarının resmi kurum ve kuruluşların açıklamalarının takip edilmesi, manipülasyon ve yalana prim verilmemesi” ifadeleriyle, kendisine yönelik yapılan eleştirel ve olumsuz haberler “Sahte Haber” imajı vermeye çalıştı. Başkan Demir’in bu mesajında kimleri ya da hangi kurumları ‘hedef aldı’ merak konusu oldu.

SÖZLÜ ŞİDDET VE TEHDİT İÇERİKLİ MESAJLARA TEPKİ
Bir diğer görselde de sosyal medya üzerinden kendisine gelen sözlü şiddet ve tehdit içerikli mesaj ya da yorumlara da tepki gösteren Başkan Mustafa Demir, kimi hassas dönemde toplumda infial yaratacak, genel bir korku ve endişe iklimi oluşturacak paylaşımlardan kaçınılmasını, paylaşımlarda sağduyunun korunmasını, sahte isimler üzerinden paylaşımlarda bulunan hesaplara itibar edilmemesini ve bu hesapların görünürlüğünün artırılmamasını, hakaret ve nefret söylemi barındırmayan bir dil ve üslup kullanılmasını rica etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz