Başkan Mustafa Demir Yine İlk 10’a Giremedi

0

Büyükşehir belediyelerine ilişkin yapılan memnuniyet anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. Listenin ilk sırasında yüzde 73.2 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı. Öte yandan listede 10 büyükşehir belediyeden 7’sinin CHP’li isimlerden oluşması dikkat çekti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, listede kendine yer bulamadı.

Büyükşehir belediyelerine ilişkin yapılan memnuniyet anketini Piar Araştırma yayınladı. 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında yapılan Samsun dahil 30 büyükşehir ve bunlara bağlı metropol ilçelerinde gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar yer aldı.

MANSUR YAVAŞ İLK SIRADA YER ALDI
18 yaş üzeri 65 bin 704 katılımcı ile SMS link yönlendirmesi yöntemiyle yapılan anket için hata payı +/- 2,19 olarak verildi. Araştırmada çıkan ilk 10 şehirin başında Ankara yer aldı. CHP’li Ankara Büyülşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 73,2 oranla ilk sırayı aldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yüzde 64 ile ikinci, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yüzde 63.2 ile üçüncü sırada yer aldı. Listede 7 CHP’li başkan yer alırken, AKP’den de Uğur Altay, Fatma Şahin ve Hayrettin Güngör sıralamaya giren isimler oldu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, listede kendine yer bulamadı. Demir, Samsun’da suya, ulaşıma, mezar yerlerine ve birçok alanda yaptığı zamlarla tepkilerin odağı olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz