Başkan Mustafa Demir Listeye Giremedi

0

SONAR Araştırma Şirketi, korona virüsü salgını döneminde en başarılı belediye başkanlarını belirlediği bir anket çalışması yaptı. Araştırmayla ilgili “Alınan yanıtların, vatandaşların koronavirüs dönemi hizmetleriyle ilgili görüşlerinin yanı sıra, kendi belediye başkanlarıyla ilgili genel imajlarını da içerdiği gözlenmiştir” bilgisini veren SONAR, çalışma kapsamında 20 büyükşehir belediye başkanı ve İstanbul’daki ilçe belediye başkanlarının sorgulandığını kaydetti.

ZİRVEDE İMAMOĞLU VAR
SONAR’ın anketinden çıkan sonuçlara göre; koronavirüs salgını mücadelesinde en başarılı belediye başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Ekrem İmamoğlu olarak görüldü. İmamoğlu’nu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer takip etti. En başarılı başkan listesinde ilk 5 sırada AK Parti’den sadece Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yer aldı. Anket sonuçlarına göre büyükşehirlerde ilk 10’da 5 CHP’li, 4 AK Partili, 1 MHP’li belediye başkanı bulunuyor. SONAR’ın anketinde en başarılı ilçe belediye başkanı, yüzde 70.2’lik oranla AK Parti’nin Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu çıktı.

BAŞKAN DEMİR LİSTEDE YOK
Korona virüsü sürecinde evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik verilen belediye hizmetlerinin değerlendirildiği ankette, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘başarılı başkanlar listesine’ giremedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz