Başkan Deveci ve A Takımına Emeklilik Tepkisi

0

Atakum Belediyesi’nin içinde bulunduğu ‘ekonomik çıkmazı’ gerekçe göstererek ‘maaş vermekte’ zorlandıklarını belirten Başkan Av. Cemil Deveci, 50-55 yaş arasındaki emeklilik yaşı gelmiş 13 kadrolu işçiyi zorunlu emekliliğe ayırdı. Bu karar sonrası Deveci’nin kendi yaşı ve 31 Mart seçimlerinden sonra belediyede işe başlayan çoğu yönetici statüsündeki 60 yaş üstü 7 kişi, tepkilere neden oldu.

13 KİŞİ EMEKLİ EDİLDİ
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, emekliliği hak etmiş olan memurlara maaşlarını ödeyemediği için ’emekli olun’ çağrısını yinelerken, 50-55 yaş aralığındaki 13 kadrolu işçi geçtiğimiz hafta sonu ‘zorunlu emekli’ edildiği öğrenildi.

DEVECİ’NİN YAŞI GÜNDEMDE
Deveci, emekli olan memurların çocuklarına, torunlarına okul bitinceye kadar burs vermeyi taahhüt ederken, genç işsizliğe dikkat çekti ancak 69 yaşında olan Başkan Deveci ve 31 Mart seçimlerinden sonra belediyede işe başlayan çoğu yönetici statüsündeki 60 yaş üstündeki 7 kişi tepkilerin odağı oldu. Sosyal medyada Başkan Deveci’ye aldığı karardan dolayı destek mesajları da gelirken, yorumlarda belediyenin şişkin kadrolarına dikkat çekildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz