Başkan Demirtaş’ın Mesajı Yerini Bulacak Mı?

0

Nisan ayında Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerinin ‘red oyuyla’ 6 milyonluk kredi talebi geri çevrilen Belediye Başkanı Demirtaş’ın, bu defa 30 milyon TL’lik kredi talebiyle üyelerin karşısına çıkacağı öğrenildi. Demirtaş, “Siyasi kavgayı bir kenara bırakmalıyız” çağrısında bulunmuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın Nisan ayında meclis üyelerinin oyuna sunduğu 6 milyon TL’lik kredi talebi 18 ret, 15 kabul oyu alarak meclisten geçmemişti.

Başkan Demirtaş, “Bana göre siyasi sebeplerden dolayı geçmedi. ‘Meclis çoğunluğum yok’ diye orada el kaldırmıyorlar. Yaptıkları doğru değil” demişti.

CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİNE TEPKİ
Demirtaş, “65 yaşındayım. Siyasi saiklerle asla karar vermedim. Beni genel başkan arayacak, bilmem kim arayacak, ‘sen doğru olan bir kararda siyasi davran, şöyle yap’ diyecek. Bugüne kadar ben bunu asla yapmadım. Seçim zamanı rekabet yapıldı ama seçim bitti. Ne yapıyor? Çalıştırmıyor, iş yapamamış olsun gibi. Bu arkadaşlarımızın özgür iradesiyle buna 1 tanesinin bile hayır vereceğine inanmıyorum. Particilik yapılmadan” sözleriyle Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri’ne tepkisini göstermişti.

OTOPARKA İZİN VERDİM
Başkan Demirtaş, “Belediye binasının Büyükşehir’e tahsis kararına ben evet veriyorum, onlar kredi talebine hayır verdiler. Biz her şeye rağmen duygusal davranmadık, sözümüzün arkasında durduk. Onlar öyle davrandığı için bizim de tahsise itiraz etmemiz lazımdı ama ben kendime yakıştıramadım” diyerek, gündem yaratan açıklamalarda bulunmuştu.

KREDİ TALEBİ GERİ GELİYOR
“Kredi talebimiz bir daha gelir mi? Görüşme yapacağız siyasi gruplarla. Eğer, ‘biz yanlış yaptık, sen bir daha getir, geçiririz’ diyorlarsa elbette ki gündeme getiririz” diyen Başkan Demirtaş’ın bu defa Meclis’ten 30 milyon liralık kredi kullanma yetkisi isteyeceği öğrenildi. 8 Haziran günü Pazartesi günü yapılacak olan Meclis Toplantısı’nda Başkan Necattin Demirtaş’ın pandemi süresince beklenen vergi tahsilatının yapılamadağını öne sürerek, belediyenin işçi, inşaat, banka, esnaf ve diğer borçların ödenmesi için kredi talebinde bulunacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz