Başkan Demirtaş, Semt Pazarı’nı İnceledi

0

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, korona virüs salgınına karşı ülke genelinde alınan yeni tedbirler kapsamında, Çatalarmut ve Kışla Mahallesi’nde kurulan pazar yerini denetledi. Semt pazarının girişine kurulan kontrol noktasında görevliler Başkan Demirtaş’ın ateşini ölçerken, el dezenfektan kullanarak pazar yerine girişini sağladı.

Vatandaşların ve pazar esnafının kurallara uyup uymadığını kontrol eden Başkan Demirtaş, özellikle maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda pazar esnafını ve alışverişe gelen vatandaşları uyardı. Denetimlerde maskesi olmayan pazarcı esnafı ile pazar yerindeki vatandaşlara maske dağıtıldı. Zabıta ekipleri de pazar alışverişi yapan yaşlı vatandaşların file veya arabalarını taşımalarında yardımcı oldu.

Denetimlerde amacın vatandaş ve esnafa ceza kesmek değil, salgına karşı bilinç ve farkındalık oluşturmak olduğunun altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Denetimlerde çok olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Korona virüs salgını geçmedi. Tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor. Maske ve sosyal mesafe olduğu sürece virüsten korkmayalım” diye konuştu.

Pazarcı esnafına ‘hayırlı işler’ dileyip, alışveriş yapan Başkan Demirtaş, pazar yerinden ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz