Başkan Demirtaş-İYİ Parti Samsun’daki Kriz Genel Başkan Akşener’in Kulağına Ulaştı

0

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP’den İlkadım Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan ancak AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı içerisinde seçime girmesiyle adaylığı gerçekleşmeyen Necattin Demirtaş, İYİ Parti ve CHP’nin yer aldığı Millet İttifakı’nın adayı omuş, ‘İYİ Parti rozeti’ takarak seçime girmişti.

İYİ PARTİ’YLE ARASINDA SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR
2014 yılında bıraktığı başkanlık koltuğunu bir dönem sonra İYİ Parti rozetiyle yeniden alan Demirtaş, başkan olduğu günden bugüne Samsun teşkilatı ile arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Her platformda MHP’ye olan kırgınlığını dillendiren ve ‘ben ülkücüyüm’ diyen Başkan Demirtaş’ın, İYİ Parti’nin kurmaylarıyla iletişim halinde olmaması İYİ Parti kulislerinde sıkça konuşulan konuların başında yer alıyor.

MHP GENEL MERKEZİ’NDE BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ İDDİASI
Seçimi kazandığı günden bugüne sürekli ‘MHP’ye geri dönecek’ iddialarının odağında olan Necattin Demirtaş, geçtiğimiz günlerde gazetemizin gündeme getirdiği “Demirtaş MHP’ye mi geçiyor?” başlıklı haberinde de MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Ankara’da yaklaşık 1,5 saat görüştüğü iddia edilmişti. Bu görüşmenin ardından Başkan Necattin Demirtaş’ın, 2021 yılındaki genel kurultayda ‘MHP rozeti’ni tekrar takacağı iddia edildi.

İYİ PARTİ CEPHESİNDEN DEMİRTAŞ’A SALVOLAR
Başkan Necattin Demirtaş cephesinde ‘MHP’ye geri dönecek iddiaları’nın üstesinde daha 24 saat geçmedi ki; geçtiğimiz hafta pazar günü de İYİ Parti’de İlkadım, Tekkeköy ve Alaçam’da kongreler gerçekleşti. Aday olduğu İlkadım ilçe kongresine katılmayan Demirtaş, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ünzile Yüksel’in hedefindeki isim olmuştu. Güleroğlu, “Demirtaş aramızda olmalıydı. Herkes temsil ettiği makamın hakkını vermeli ve temsil noktasında hareket etmelidir. Birlik ve beraberliği zedeleyici tavırlar içinde olunmamalıdır” derken, Yüksel de, “Makamlar gelip geçicidir, arkasından güzel sözler söyletmelidir” diye konuştu.

KRİZ AKŞENER’İN KULAĞINA GİTTİ
Ve beklenen gelişme yaşandı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Samsun’da yaşanan krizler ve polemikler kulağına gitti. Akşener’in, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’la önce telefonla görüştüğü ve ardından da Demirtaş’ın Ankara’ya gittiği öğrenildi. Demirtaş’ın parti içinde herhangi bir şikayetinin ya da rahatsızlığının olmadığını Genel Başkan Meral Akşener’e ilettiği öğrenildi. Demirtaş’ın Ankara ziyareti sonrası Samsun teşkilatıyla ilişkilerinin nasıl devam edeceği ise merak konusu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz