Başkan Demir’in Projesinde 20 Ocak Anıtı Nerede?

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 5 Haziran tarihinde açılan Millet Bahçesi’ne söz verilmesine rağmen yapılmayan 20 Ocak Anıtı’nın yerinin ayrıldığını söylemişti. Yeni yıla kadar projeyi tamamlayacaklarını belirten Başkan Demir’in Millet Bahçesi’nde anıtı nereye yapacağı merak ediliyordu.

YİNE ŞAŞKINLIK YARATTI!
Başkan Demir’in kendisine ait olan “mustafademirbsb.com” ve belediyenin resmi web adresinde yayınlanan Millet Bahçesi’nin tanıtım projesinde, 20 Ocak Anıtı’yla ilgili hiç bir yer ayrılmaması, adının dahi geçmemesi dikkatlerden kaçmadı. Demir’in kendi sitesinde yer alan Millet Bahçesi görselinde, Kapalı yüzme havuzu, kapalı tenis kortu, piknik alanı, fitness alanı, aktivite alanları, süs havuzu, kütüphane, kafe, halı saha gibi bir çok yer ayrılmış ama 20 Ocak Anıtı’ndan bahsedilmemiş. Demir’in 20 Ocak Anıtı ile ilgili yaklaşımı, söylemlerinin hiçbirinin yerini bulmamasından dolayı Samsunspor camiası ve taraftarı gelişmeleri şaşkınlıkla karşılıyor.

YERİ AYRILDI DEMİŞTİ…
Başkan Mustafa Demir, önceki gün projenin videosunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Video, Canik Belediyesi’nin elim kazanın gerçekleştiği yer Havza’ya 2017 yılında yapmak istediği projenin aynısıydı. Demir, “Proje 3-4 ay sonra tamamlanacak. Millet Bahçesi’nde Samsunspor Anıtı’nın yeri ayrıldı” demiş, daha önce hazır olan projenin OMÜ tarafından tasarlandığını iddia etmişti.

Mustafa Demir’in anıtla ilgili Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’la hiç bir şekilde fikir alışverişinde bulunmaması tepkilere yol açmıştı. Samsunspor patronu Yıldırım, “Maalesef hiç kimse bana bu anıtla ilgili bir şey sormadı ve bilgi de vermedi” açıklamasında bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz