Başkan Demir Neden Karantinada Değil?

0

Geçtiğimiz hafta sonu Samsun’da gerçekleşen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı toplantıda korona virüs bulaşı yaşanmış, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ün korona virüs testi pozitif çıkmıştı. Bu gelişme üzerine Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da Samsun ziyaretini iptal etmişti.

SÖZCÜ’YE HABER OLDU
Korona virüse yakalanan isimlerle aynı toplantıda yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘testleri negatif çıksa bile temaslıların 14 günlük karantinada kalmaları çok önemli’ sözlerine rağmen günlük programlarına devam etmesi, Sözcü’ye haber oldu. Sözcü, “Karantinada olması gereken AK Partili başkan etkinlik etkinlik geziyor” başlığı ile haberi okuyucularına duyurdu.

‘EVDE KALIN’ ÇAĞRILARINA RAĞMEN PROGRAMLAR
Haberde Başkan Demir’in korona virüs testi pozitif çıkan isimlerle temasta olduğu ve bulaş riski bulunmasına rağmen kendisini karantinaya almadığı belirtildi. Diğer yandan Başkan Mustafa Demir’in korona testi yaptırdığı ve ‘negatif’ çıktığı öğrenildi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın artan korona virüs vakalarına karşı ‘evde kalın’ çağrıları yaptığı bir dönemde, Başkanı Demir’in onlarca kişinin katıldığı programlara katılması da eleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz