Başkan Cemil Deveci’den İlyas Salman’a Veto

0

Türk milletine hakaret eden ve İslam dini ile ilgili çarpıcı açıklamalarıyla gündeme gelen Yeşilçam’ın usta oyuncusu İlyas Salman’ın; 18 Şubat’ta Atakum Belediyesi’nin davetlisi olarak katılacağı Okur Yazar Buluşması, gelen tepkiler üzerine Başkan Cemil Deveci tarafından iptal edildi.

Çiçek Abbas başta olmak üzere Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, Banker Bilo, Hababam Sınıfı Güle Güle, Şekerpare gibi akıllara kazınan filmlerde rol alan Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu İlyas Salman, Atakum Belediyesi’nin düzenleyeceği Okur Yazar Buluşması etkinliğine katılacağı bilgisi paylaşılmıştı.

Belediyeden yapılan bilgilendirmede, usta oyuncu Salman’ın 18 Şubat Salı günü saat 19:00’da Yalı Kafe’de bulunan 100. Yıl Salonu’nda etkinliğine katılarak, hayranlarıyla bir araya geleceği açıklanmıştı.

DEVECİ’YE TEPKİ MESAJLARI
İlyas Salman’ın Samsun’a geleceğini öğrenen vatandaşlar, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdi. Başkan Deveci de gelen yoğun tepkilere kayıtsız kalmadı ve 18 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan İlyas Salman’la Okur Yazar Buluşması programını iptal etti.

Deveci’nin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen programın iptal edilmesi yönünde talimat verdiği öğrenildi. Etkinliğin iptal edilmesine yönelik henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İSLAM KARŞITI AÇIKLAMALAR
Dinle ilgili “Bostancı Camii’nden çağırıp ‘vaaz verir misin?’ deseler gidip komünist manifestoyu Arapça okurum” diyerek islamiyet’in değerlerine karşıt açıklamalarda bulunan İlyas Salman, 2010 yılında müslüman olmadığını ‘islamı kabul etmiyorum’ sözleri ile ilân etmişti. Usta oyuncu, bu açıklamaları toplumun büyük kesimi tarafından tepki görürken, 2012 yılında ise Antalya Film Festivali’nde yaptığı konuşmada ‘Anayasa Referandumu’na ‘evet’ diyen vatandaşlara ‘sığır’ tanımlaması yapmış ve büyük tepki çekmişti. N. Alper CABBAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz