Başkan Akgül’den Evde Kal Çağrısı

0

Korona virüs vakalarının artış gösterdiği, Salıpazarı ilçesinde Belediye Başkanı Halil Akgül, halkı kurallara uymaları noktasında uyardı. Akgül, vatandaşlara ‘evde kal’ çağrısı yaptı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nün açıkladığı kentte en fazla korona virüs vakası görülen 5 ilçe arasında yer alan Salıpazarı’nda, İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül’den uyarı geldi.

İLÇEDE HOPARLÖRLE UYARI
Vakalardaki artışa dikkat çekmek için her gün belediye hoparlöründen uyarı anonsları yaptıklarını belirten Başkan Akgül, ilçe halkını tedbirlere uymaları noktasında uyararak, “Salıpazarı ilçemizde ne yazık ki korona virüs ile ilgili vaka sayılarındaki artış halen devam ediyor. Maalesef korona virüs ile ilgili problemimiz henüz çözülmüş değil” dedi.

DIŞARIYA ÇIKMAYALIM
Başkan Akgül, “Gerek vaka sayısındaki artış gerekse temaslı sayısındaki artış gün ve gün devam ediyor. Her ne kadar bizler, denetimlerle maske ve mesafe kontrolü yapsak ta Salıpazarı İlçe Kaymakamlığımızla eş güdümlü yapmış olsak da vaka sayılarında ciddi bir artış var. Bu sebeple ilçe halkımızdan istirhamımız maske, mesafe ve temizlik kurallarına en üst düzeyde riayet edelim. Temaslılarımızın özellikle dışarıya çıkmamasını istirham ediyorum. El birliğiyle bu kurallara uyarak biz, büyük ölçüde bu hastalığın üstesinden gelebiliriz. Herkese sağlıklı, huzurlu, mutlu günler diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz