Bahçeşehir Koleji’nden Unutulmaz Bayram Kutlaması

0

Her sene büyük bir coşku ve gururla kutlanan, milli egemenliğin ve bağımsızlığımızın sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene salgın nedeniyle evlerde kutlandı.

100 yıl önce ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin bağımsızlığı için şehir şehir dolaşırken, şimdi hepimizi evlerimizde kalmaya zorlayan bir süreçte, Bahçeşehir Koleji tüm kampüs öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte ses getiren bir bayram kutlamasına imza atarak, her şartta çocuklarına ulaşabildiklerini gösterdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında Türkiye’deki tüm Bahçeşehir Koleji kampüsleri eş zamanlı, eşi benzeri görülmemiş online tören programı gerçekleştirdi.

TEK YÜREK OLDULAR
23 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri’nin büyük bir heyecanla hazırlanan öğrencileri, online olarak düzenlenen törende eşi benzeri görülmemiş bir kutlama yapmanın gururunu yaşadılar. Tören, Türkiye’deki tüm Bahçeşehir kampüsleriyle aynı anda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende tüm öğrenciler bayram ruhuyla tek yürek oldu.

İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasının ardından öğrencilerin bayramını kutlayan Karadeniz Bölge Koordinatörü Sayın Savaş Boyar, konuşmasında şunları söyledi:

Sevgili Öğrencilerim,
Sizler de biliyorsunuz ki bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 100. yılını kutluyoruz. Yani bağımsız bir ülke olarak açtığımız meclisimiz 100 yaşında. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı bu seneye kadar hep okullarımızda coşku ile kutladık. Çünkü bu bayram Büyük Önder Atatürk’ün memleketimizin istikbali olarak gördüğü Türk çocuklarına bir armağanıdır ve dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. Maalesef bu yıl hem ülkemizde hem de dünyada yaşanan olumsuz süreç sebebiyle bu bayramı evlerimizde fakat yine aynı coşkuyla kutlayacağız. Umut ediyor ve diliyorum ki eski, güzel günlerimize en kısa zamanda kavuşacak ve siz sevgili çocuklarımızı tekrar okullarımızda kucaklayacağız. 23 Nisan’ı aynı coşku ile evlerinizde kutlayacağınızdan eminim. Aynı heyecanı evlerinizde de yaşayacaksınız. Ben bu vesileyle sizlerin bayramını kutluyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum. Başta 23 Nisan’ı bizlere Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; onları saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Hepinize sağlıklı günler dilerim. Aydınlık ve hür yarınlar sizlerin olsun. Nice 100 yıllara…

ÖĞRENCİLER ŞİİR OKUDU
Savaş Boyar’ın konuşmasının ardından öğrenciler,23 Nisan’la ilgili şiirler ve Atatürk’ün çocuklar için söylediği sözleri okudular. Program sonunda ise tüm çocuklar büyük bir coşku ve gururla Türk bayraklarını sallayarak şarkılar ve marşlar eşliğinde dans ettiler. Evde olmalarına rağmen öğretmen, öğrenci ve velilerin kutlamaya gösterdikleri özen gözlerden kaçmadı. Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri, yaşattıkları bu unutulmaz bayram töreniyle bir kez daha hafızalarda yer etmeyi başardı.

GÜN BOYU SÜREN PROGRAMDA KIRAÇ, ÖĞRENCİLERLE KONSER VERDİ
Bahçeşehir Kolejinin Türkiye genelindeki kampüslerinden 6 öğrenci, “6 Çocuk 6 Konuk” programında; Erdil Yaşaroğlu, Doğuş Çabakçor, Cemile Canyurt, Cenan Adıgüzel, Ecem Sena Bayır ve Evliya Aykan’a hayallerinden bahsetti ve merak ettiklerini sordu.

Türkiye genelindeki Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin katıldığı resim ve şiir yarışmasının kazananları açıklandı. Öğrenciler 23 Nisan için çizdikleri resimleri, hazırladıkları süsleri camlarına asarak sokakları mutluluklarını, umutlarını, sevinçlerini yansıttıkları birer açık hava sergisine dönüştürdü. Binlerce öğrencinin katılımıyla online satranç turnuvasının finali gerçekleşti ve kazananlar açıklandı.

Bahçeşehir Koleji’nde 23 Nisan coşkusu akşam saatlerinde değerli sanatçı Kıraç’ın Bahçeşehir Koleji öğrencileriyle birlikte verdiği canlı yayın konseriyle devam etti. Saat 21.00’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımızın çağrısıyla, tüm öğrenci ve veliler İstiklal Marşı’mızı camlardan ve balkonlardan okuyarak bu anlamlı günü noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz