Bahçeşehir Koleji’nde Online Dersler Başladı

0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren uzaktan eğitim süreci 23 Mart Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ilk dersi vermesiyle başladı.

Yeni koronavirüs pandemisi nedeniyle dünya çapında olağanüstü günlerden geçtiğimiz bu süreçte Bahçeşehir Koleji her alanda olduğu gibi uzaktan eğitim platformunda da farkını ortaya koydu.

“Kişiye Özgü Öğretim Modeli” kapsamında 2 yıldır Metodbox uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği uzaktan eğitim alt yapısını güncelleyen Bahçeşehir Koleji, bu kapsamda ilk canlı yayın dersini 15 Mart Pazar günü 8 ve 12. sınıf öğrencileri için eş zamanlı olarak gerçekleştirdi.

Bahçeşehir Koleji Yapay Zeka Tabanlı Dijital Eğitim Platformu Metodbox ile fark yaratmaya devam ediyor. 

Konuyla ilgili konuşan Bahçeşehir Koleji Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar şunları söyledi:

“Belirsizliklerle dolu olan bu süreç herkesin kaygısını yükseltiyor. Her büyük problemde olduğu gibi dünya bu süreci de bilgi ve bilimle aşacak. Fiziki olarak araya mesafeler giriyor fakat biz Bahçeşehir ailesi olarak birbirimize her zamankinden daha yakınız. Ortak sorunlarımız, ortak kaygılarımız var ancak bunları aşacak ortak irade ve güce de sahibiz. Her türlü problem ve ihtiyaçta velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmen ve tüm çalışanlarımızın yanında olma irademiz de “büyük aile” olmamızın bir sorumluluğu. Bahçeşehir Koleji olarak uzaktan eğitime ihtiyaç duyulan bu süreçte dijitalleştirme ve uzaktan eğitim metotları üzerine kazandığımız tecrübe her zaman olduğundan daha fazla öne çıkmış durumda. Biz 12 yılı aşkın bir süredir “Kişiye Özgü Öğretim Modeli”ni uyguluyoruz. Yaklaşık 2 yıldır da bu modeli dijitalleştirdiğimiz ve yapay zeka destekli bir öğretim platformuna taşıdığımız Metodbox’ı uzaktan eğitim sürecimize dahil ederek, bu platform içerisinde konu anlatım videoları, soru çözüm videoları, testler ve bu testlerin çözümleri dahil olmak üzere her kademeye uygun olacak şekilde animasyon ve videolar da bu sürecin içerisine ilave ettik. Bunun yanı sıra rehberlik, spor, sanat ve uygulamalı dersler de bu sürecin içerisinde yer alıyor. Bu sürecin uzaması durumunda da eğitim ihtiyacını karşılayacak içerikler hazır hale getirildi. Ayrıca rehber öğretmenlerimiz, sınıf öğretmenlerimiz ve mentör öğretmenlerimiz de öğrencilerimizi takip ve onlara destek amacıyla velilerimizle sürekli irtibat halindeler. Amacımız, bu süreçte online eğitimle hem akademik hem de psikososyal desteği devam ettirmek. Zorlu süreçler, potansiyelleri ortaya çıkarır. Biz de güçlü alt yapımız sayesinde fark yaratarak bu zorlu süreci başarılı bir şekilde tamamlayacağımıza yürekten inanıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz