Bahçeşehir Koleji’nde 101. Yıl Coşkusu

0

Bahçeşehir Koleji, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yıldönümünü öğrenci ve velilerin online katılımıyla gerçekleştirdiği coşkulu törenlerle kutladı.

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ’ın konuşması, Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı’nın kutlama mesajları, Sunay Akın’ın anlatımıyla Bandırma Vapuru’nun yolculuğu, spor spikeri Kerem Gürel’in Bahçeşehir Koleji’nin başarılı milli sporcularıyla gerçekleştirdiği söyleşi, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin katıldığı Kafa Radyo ortak yayını, Yaşar ile Müzik Sohbetleri, Emre Yücelen ile Müzik Söyleşileri ve Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin verdiği mini konserle gün boyu süren yayının yanı sıra kampüsler de kendi kutlama programlarını gerçekleştirdi.

19 MAYIS’TA ONLİNE COŞKU
Bahçeşehir Koleji Samsun, Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs’a damgasını vurdu. Geçtiğimiz yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl etkinliklerinde ardından hem Samsun yerelinde hem de ülke genelinde övgüyle bahsettiren Bahçeşehir Koleji Samsun Kampüsleri, bu yıl da online platformda aynı coşkuyla etkinliklerini yoğun bir veli ve öğrenci katılımıyla gerçekleştirdi.

SOSYAL MEDYADAN ETKİNLİKLERE KATILDILAR
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile 16 Mayıs 1919’da yola çıkıp 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basmasıyla birlikte Millî Mücadele’nin umut meşalesini yakmalarının üzerinden tam 101 yıl geçti. Adını kurtuluşun şanlı tarihinden alan Bahçeşehir Koleji Samsun 19 Mayıs Kampüsü ve Atakum Kampüsü; idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileriyle pandemi sebebiyle sokağa çıkılamayan bugünlerde sosyal medya hesaplarından ortak oluşturdukları platformlarda bu özel günü coşkuyla kutladılar.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak öğretmenlerin oluşturduğu konvoyla başlayan etkinlikler, her iki kampüsün bahçesinde görsel şölenler, müzik öğretmenlerinin sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan konserleri, öğrencilerin canlı müzik performansları ve beden eğitimi öğretmenlerinin hazırladığı hüzün dolu video kliple devam etti.

GENÇLİĞİMİZ ATA’SININ İZİNDE AKLIN, İLMİN IŞIĞINDA YÜRÜYOR
Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş de her iki kampüsün törenine online katılarak öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. Törende katılımcılara bir konuşma yapan Bahçeşehir Koleji Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar şunları söyledi: “Büyük Önder’imizin MilliMücadele ateşini yakmak ve yurdumuzu düşmandan topyekûn temizlemek için silah arkadaşlarıyla şehrimize ayak basıp Samsun’umuzu şereflendirişinin 101. yılı kutlu olsun. 19 Mayıs, Türk milletinin 1919 yılından itibaren umudunun sembolü olmuştur. Geçen yıl devasa katılım ve etkinliklerle coşku içinde kutladığımız Ulu Önder’imizin gençliğe armağan ettiği bu bayramı maalesef bu yıl tüm insanlığı sağlık açısından tehdit eden pandemi sebebiyle meydanlarda kutlayamadık. Öğretmen ve öğrencilerimiz uzun süredir kutlama etkinlikleri için hazırlıklar yapıyorlardı. Bizler de Bahçeşehir Koleji olarak büyük bir özveriyle hazırlanan bu kutlama programlarını hız kesmeden aynı coşku ve heyecanla sosyal medya hesaplarımızdan gerçekleştirdik. Bugün bir defa daha anlıyoruz ki Atatürk’ün gençliği her zaman her durumda Ata’sının izinde aklın, ilmin ışığında geleceğe emin adımlarla yürüyor. Ben bu vesileyle Türk milletinin ve gençliğinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Program, marş ve şarkıların canlı performanslar şeklinde sunulmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz