Bafra’daki 8 Vakada Sonuç Negatif Çıktı

0

Samsun’un Bafra İlçesi’nde Kaymakam Cevdet Türkmen başkanlığında coronavirüsü ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI
Kaymakam Ertürkmen, “İlçemizde maalesef üzücü bir olay yaşandı. Bir vatandaş ‘arkadaşım korona virüsü oldu’ diye şaka yaptı. Bu tür şeyler yanlış şeyler. Bununla ilgili gerekli tedbirleri alarak jandarma ekiplerimiz olaya müdahale etti. Bir kişiyi alarak adli süreci başlattı. Bu şakası yapılacak bir şey değil” dedi. Ertürkmen, coronavirüs ile ilgili her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, vatandaşların Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı kurallara uymasını istedi.

Diğer yandan coronavirüs şüphesiyle Bafra Devlet Hastanesi’nde kontrol amaçlı gözlem altında tutulan bir şahsın sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi. Bir şahsın ise kalp rahatsızlığı olduğu için Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği açıklandı.

8 VAKAMIZ DA NEGATİF
Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Abdurrahman İsmailoğlu, “Toplamda 8 vakamız oldu. Hepsi negatif çıktı. Sadece bir hastamız şüpheli konumunda kalp rahatsızlığı da olduğu için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Şuan sonuç beklediğimiz bir vakamız var. Gerçek dışı paylaşımlara itibar etmeyin. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın ve ilgili makamların yaptığı resmi paylaşımları dikkate alınız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz