Bafra’da Su Borusu Patladı

0

Samsun‘un Bafra İlçesi İshaklı Mahallesi Derman Sokak üzerinde faaliyette bulunan iş yerleri, su baskınına uğradı. Patlayan bir su borusu nedeniyle bir anda iş yerleri suyla dolan esnaf, SASKİ‘yi suçlayarak, “Yüzbinlerce lira zarar uğradık. Bunu kim karşılayacak?” dedi.

ONBİNLERCE LİRALIK TIBBİ CİHAZLAR
Cadde üzerinde faaliyette bulunan 1 eczane ve 1 medikal cihaz satış merkezi, patlayan boru nedeniyle tamamen suyla doldu. Özellikle medikal satış merkezinde onbinlerce liralık bir çok cihazın su altında kaldığı ve kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

ESNAF İSYANDA
Patlayan boru nedeniyle defalarca SASKİ’yi aradıklarını ifade eden esnaf, isyanını şöyle dile getirdi: “Bir apartmana ait su borusu 1 gün önce patlıyor. Apartman sakinleri defalarca kez SASKİ’yi arıyor ancak yanıt alamıyor. Bugün iş saatinde iş yerlerimiz bir anda suyla dolunca neye uğradığımızı şaşırdık. Su baskınının patlayan borudan kaynaklandığını öğrendik ve müdahale etmek istedik ancak başarılı olamadık. Bir müddet sonra gelen SASKİ ekibi ise başta su tahliye aracı olmak üzere yeterli ekipmana sahip olmadığı için geri döndü. İnanılır gibi değil. Yüzbinlerce liralık zararımız var. Salgın döneminde zaten zor ayakta duruyorduk. Şimdi bu zararı kim karşılayacak?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz