Bafra’da Gasilhane İhalesi Şüpheli Bulundu

0

Samsun’un Bafra İlçesi’nde belediye tarafından 14 Şubat’ta gerçekleştirilen Gasilhane ihalesinin iptal edildiği açıklandı. Bafra Belediyesi’nce yapılan yazılı açıklama, ihale iptalinin sebebi ‘evrak eksikliği’ olarak belirtidi.

10 FİRMA EKSİK EVRAK VERDİ
Açıklamada ihaleye 11 firmanın katıldığı belirtilirken, iptal gerekçesi ise şu şekilde özetlendi; “Elektrik Genel Teknik Şartname’nin 3.36.7, 3.36.9 ve 4,3 maddelerinde belirtilen, ‘Her türlü bilgiyi içeren manuelleri teklif mektubu ile birlikte verecektir.’ maddesine istinaden,10 firma teknik şartnamede istenilen evrakı teklif mektubunda teslim etmediğinden teklifleri değerlendirme dışı bırakılmıştır. Tek geçerli teklif kaldığından rekabet şartları sağlanmadığı ve ihale dokümanın da tereddüte yol açan düzenlemeler bulunduğundan ihalenin, ihale komisyonunca iptal edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Gasilhane projesinde gerekli düzenlemeler yapılarak 4734 sayılı kamu ihale kanunun 19. Maddesine istinaden tekrardan ihaleye çıkılacaktır.”

EŞİNİ DE İHALEYE SOKTU
Bafra Belediyesi’nce, Gasilhane Projesi’ni 994 bin liralık en düşük teklifi sunan Erol İnşaat firmasının kazandığı belirtilmişti. Ancak ihaleyi kazanan şirket sahibinin eşine ait bir şirketi de ihaleye soktuğu, ihale kanununa aykırı hareket ettiği iddia edilmişti.

BAŞKAN KILIÇ ERKEN AÇIKLADI
Diğer yandan Belediye Başkan Hamit Kılıç’ın ihalenin gerçekleştiği gün, ‘yasal itiraz süresini beklemeden’ ihale sonucunu açıklaması sektördeki diğer firmalar tarafından tepki ile karşılanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz