Bafra’da Berberin Testi Pozitif Çıktı

0

Bafra’da 23 berber gönüllü korona testi yaptırdı, bir esnafın testi pozitif çıktı. İşyeri kapatıldı, berberin temas kurduğu 83 kişiye filyasyon ekipleri tarafından ulaşıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 ay kapalı kaldıktan sonra 11 Mayıs’ta başlayan normalleşme sürecinde açılmalarına izin verilen sektörler arasında yer alan berber esnafı, gönüllü olarak test yaptırdı.

83 KİŞİYE ULAŞILDI
Samsun’un Bafra İlçesi’nde yayın yapan internet haber sitesi brthaber.com’un haberine göre ilçede test yaptıran 23 berberden bir esnafın testinin pozitif çıktığı iddia edildi. Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde bulunan berber esnafının koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine temas kurduğu tüm müşterileri ve aile yakınlarına filyasyon ekipleri tarafından ulaşıldığı öğrenildi. Toplamda 83 kişi teste tabi tutuldu.

İŞYERİ KAPATILDI
Korona testi pozitif çıkan berberin işyeri kapatıldı. 83 kişiye yapılan test sonuçlarının bir kısmının negatif çıktığı diğer kişilerin de sonuçlarının beklendiği öğrenildi. Diğer yandan Bafra’da tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlarına zorunlu test yapılacağı, test yaptırmak istemeyenlere ise cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz