Bafra’da 3 Bin Kişiye İş Kapısı

0

Samsun’un Bafra İlçesi’nde merdiven altı imalat yapan esnafları bir araya getirecek olan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin kurulacağı alanın tapusu belediyeye verildi. Başkan Hamit Kılıç, “Hedefimiz 3-4 bin kişinin iş sahibi olması” dedi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Milli Emlak Müdürü Gökhan Köktürk arasında atılan imzaların ardından 460 dönümlük alanın tapusu Bafra Belediyesi’ne verildi.

Başkan Kılıç, “Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edilen yerin belediyemiz tarafından harca esas değer üzerinden ücreti ödenip, devir işlemi gerçekleştirilmiştir. Bizler daha önceden projemiz ile ilgili malzeme çekimine ve dolgu işlemlerine başlamıştık. Bundan sonraki süreçte İnşallah kapsamlı bir planlamayla imalata başlayacağız” dedi.

İSTİHDAM HEDEFİ
Hamit Kılıç, şöyle konuştu; “Orta Ölçekli Sanayi Sitesi projesi ile ilçemizdeki merdiven altı imalat alanlarını şehir dışına taşımayı, esnaflarımıza da sanayi içinde daha verimli, fiziki imkânları daha iyi işyerleri sunmak ve istihdam açısından da ilçeye katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz 3-4 bin kişinin iş sahibi olması.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz