Bafra Sera OSB’ye Alt Yapı Müjdesi

0

Bafra Sera Organize Sanayi Bölgesi alt yapı ihale ilahı Resmi Gazete’de yayınlandı. Sera OSB’de sebze üretiminin yanı sıra salça ve turşu gibi fabrikalar da kurulabilecek.

2013 yılı Haziran ayında Bafra Belediyesi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Ziraat Odası ve Bafra Ticaret Borsası’nın bir araya gelerek başlattığı Bafra Sera Organize Sanayi Bölgesi çalışmasında önemli bir adım daha atıldı.

Samsun’un tarımsal üretimine önemli derecede katkı sağlayacağı değerlendirilen Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (SERA) altyapı, elektrik dağıtım şebekesi, çevre aydınlatma ve telekom şebekesi yapım işi ihale ilanı 11 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.

SERA OSB’DE NE ÜRETİLECEK?
Bafra Sera OSB’de toplam 30 sera parseli belirlendi. Burada yatırımcıların domates, hıyar, patlıcan, biber ve 2. ürün olarak marul yetiştirmelerinin yanı sıra süs bitkileri, fide yetiştirmeleri ve ıslah çalışmaları yapmaları planlanıyor. Yine sanayi parsellerini satın alan firmalar buralarda salça fabrikası, turşu fabrikası, sebze kurutma fabrikaları ve soğuk hava depoları kurarak endüstriyel tarımın gelişimine katkı sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz