Bafra Otogarı Çöküyor!

0

Samsun’da Bafra Belediyesi eski Başkanları Sefer Peker ve Yaşar Buharalıoğlu’nun ilçeye kazandırdığı şehirlerarası otogarı dökülmeye başladı. İhalesi iki kere gerçekleşen ancak çeşitli nedenlerle iptal edilen yeni otogar için bugün de ‘yer sorunu’ yaşanırken, mevcut otogarda tehlike saçmaya başladı.

Bafra otogarının çürüyen betonları, peronlarda yolcu alımı yapan otobüslerin üzerine dökülmeye başladı. Otobüs sahipleri, bakımsızlıktan dolayı harabeye dönen otogarla ilgilenmeyen Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bafra Belediyesi’ne tepki gösterdi.

TEHLİKE SAÇMAYA BAŞLADI
Otogarda hizmet veren otobüs firması sahipleri, “Dökülen betonlar tehlike saçıyor. İnsanların kafasına düşüp, ölümlü ya da yaralanmalı bir kaza meydana gelebilir. Otogar harabe oldu. Yenisi yapılamıyor en azından eski otogara tadilat yapılabilir” dediler.

YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanları Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin döneminde Çetinkaya Mahallesi’nde yeni otogar için ihale yapılmış ancak çeşitli nedenlerden dolayı iptal edilmişti. Son olarak da Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, otogarın yeri değiştirme kararı almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz