Bafra Millet Bahçesi Projesi Bakanlık’ta

0

Samsun Bafra Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülke genelinde başlatılan ‘Millet Bahçeleri’nin bölgedeki en büyüğünü gerçekleştirmek üzere fizibilite çalışmalarını tamamladığı projeyi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na resmi olarak sundu.

EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Kızılırmak Sedde Kıyısı boyunca 310 bin m2 alan üzerine Millet Bahçesi projemizi gerçekleştirmek için uzun süredir çalışıyoruz. Bölgenin en büyüklerinden biri olma özelliğini taşıyacak Millet Bahçesi ile Bafralıların sosyal alan ihtiyacının karşılanmasını planlıyoruz. Yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, sosyal alanlarıyla yeşilin her tonuna ev sahipliği yapacak Millet Bahçesi, bütün vatandaşlarımızı tabiatla buluşturacak, keyifli ve huzurlu vakit geçireceği mekan olacaktır” dedi.

Başkan Kılıç, “Millet Bahçesi’nin hemen yanında ihalesi yapılan ve inşaası devam eden Hükümet Konağı Binası ile yapılması planlanan Bafra Belediyesi Hizmet Binası gibi önemli projeler yer almakta. Proje içerisinde otel, cami, eğitim tesis alanı gibi çeşitli kamusal alanlar bulunacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz