Babacan’ın İddiasına AK Partili Aksu’dan Yalanlama

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında Samsun’dan bir sivil toplum kuruluş temsilcisinin kendisine ulaştığını, “sosyal yardım alıp dağıtmak” istediklerini, ancak kendilerine AK Parti üyelik kartı sorulduğu iddiasını gündeme taşımıştı. O iddiaya AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’dan cevap geldi.

ÇOK YAZIK ALİ BABACAN
Sosyal medyadan Babacan’ın televizyonda yaptığı görüntüleri paylaşan Ersan Aksu, “Çok yazık Sayın Ali Babacan” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti’de üye kimlik kartı uygulamasının olmadığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Aksu, “Partimize üye olan vatandaşlarımıza 2003’den bu yana üye kimlik kartı verilmemektedir. ‘Üye kimlik kartını getirmeyene destek verilmiyor’ ifadesi külliyen yalandır, iftiradır. Milletimiz; yapılan sosyal yardımların, üye kimlik kartı ile yapıldığı yalanına tevessül eden zihniyete ilk fırsatta kırmızı kart gösterecektir. Rotasını kaybedenler; partimize artarak devam eden teveccühü anlayamadıkları gibi, çarpıtma gafletinde bulunmaktadır. İlimizde ve ülkemizde sosyal yardımlar, partili partisiz ayrımı yapılmaksızın ihtiyaç sahiplerine adil şekilde dağıtılmaktadır. Samsun’un en yoksul ilçesi tanımı, şehrimiz gerçeklerine de uymamaktadır. ‘Siyasi yoksulların’, ucuz siyasete başvurmaları hazin bir durumdur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz