B.K.’nın Kara Kutusu Laptop Nerede?

0

Samsun’da rüşvet operasyonuyla tutuklanan ve gizli kasasından ziynet eşyaları milyonlarca lira, hesap cüzdanları çıktığı öne sürülen Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K.’nın ev ve işyerinde yapılan aramalarda yanından hiç ayırmadığı laptopuna el konulup konulmadığı bilinmiyor.

Laptopun “B.K.’nın tüm özel yazışmaları ve mal varlığına ilişkin sırlarının kara kutusu olabileceği” öne sürüldü.

Samsun’da bir müteahhitten para alırken suçüstü yakalanarak tutuklanan B.K.’nin zabıta memurluğundan daire başkanlığına kadar hızlı yükselişi dikkat çekerken, evinden ve işyerinden çıkan yüklü miktardaki para, hesap cüzdanları altınların kısa sürede nereden ve nasıl kazanıldığı soruları gündemden düşmüyor.

İlkadım ve Terme Belediyeleri’nden sonra AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından Mali Hizmetler Daire Başkanlığı görevine getirilen B.K.’nin dudak uçuklatan ‘mal varlığının detaylarının’, yanından ayırmadığı kara kutusu gibi her yere götürdüğü laptopunda kayıtlı olabileceği iddia edildi. Cumhuriyet Savcılığı araştırmanın selameti açısından dosya üstünde gizlilik kararı aldığı için laptopun akıbeti bilinmiyor.

SAVCILIK ELE GEÇİRDİ Mİ HERKES MERAK EDİYOR
B.K.’yı yakından tanıyanlar, şahsi laptopunu yanından hiç ayırmadığını, işe gelip giderken yanında olduğunu belirtirken, belediyedeki makamında, arabasında ve evindeki dijital verilere Savcılık tarafından el konulurken, şahsi laptopunun da incelenmek üzere alındı mı bilinmiyor. Terme’de muhtarlık işleri müdürlüğünde görevlendirilmişken, Başkan Mustafa Demir tarafından Büyükşehir’e Daire Başkanı olarak atanan 40 yaşındaki B.K.,’nın 18 ay gibi kısa sürede, dudak uçuklatan mal varlığının nasıl olduğu Samsun’da yerel basın ve yaygın medya kuruluşlarının haberlerinde de sık sık gündeme geliyor.

Şimdi herkes B.K.’nın laptopunun “kayıp mı, yoksa polis mi el koydu” merak ediyor. B.K., rüşvet operasyonunun dışında Terme Belediyesi’nde de ‘işçi bağışlarını zimmete geçirdiği’ iddiası ile de gündeme gelmişti. İşçiler paralarının kayıp olduğunu öğrenince geri almak için belediyeye dilekçe yağdırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz