Aztopal: Savicevic’i Uzun Süre Takip Ettik

0

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, “Vukan Savicevic uzun dönemdir takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Sonrasında hocamızın da değerlendirip, scouting ekibiyle görüşlerini paylaştığı ve takımımıza büyük katkı sağlayacağı bir oyuncu.” dedi.

Sezonun ilk transferi olarak Vukan Savicevic transferini gerçekleştirdiklerini belirten Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, “Vukan Savicevic bu sezonki ilk transferimiz oldu. Bizim uzun dönemdir takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Sonrasında hocamızın da değerlendirip, scouting ekibiyle görüşlerini paylaştığı ve takımımıza büyük katkı sağlayacağı bir oyuncu.” dedi.

“KENDİSİNE İNANIYORUZ”
Aztopal açıklamasına şöyle devam etti: “Savicevic ile ilgili dün birçok paylaşım oldu. Ama gerçeği yansıtmayan çok farklı şeyler de oldu. Çok fazla bonservis bedellerin verildiği söylendi. Biz hesabını, kitabını çok iyi yapan bir kulübüz. Çok planlı ve organize bir şekilde belirli bütçeyle çalışıyoruz. Dolayısıyla buradaki fazla rakamların hiçbir şekilde dikkate alınmaması gerekir. Oyuncunun önemli olan kendi değerini sahaya yansıtıp bize vereceği katkıdır. Bizde ona sonuna kadar inanıyoruz.”

“7-8 OYUNCU ALACAĞIZ”
“Transfer çalışmaları başladı ve bir transfer de bitti. Devamı da gelecek. Hocamızın da belirttiği gibi belli mevkilere 7-8 oyuncu alacağız. Sol bek, defans, kanat forvet ve forvet bölgelerine oyuncuları katacağız. Bunun için çalışmalarımızı çok hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Scout ekibimiz, hocamız, ekibi, ben ve başkanımız neredeyse 7 gün 24 saat istişare halindeyiz. Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak adına bu transferleri gerçekleştireceğiz.”

ALIŞIK OLDUĞUMUZ PİYASA DEĞİL
“Transferlerin kamplara yetişmesi idealdir. Covid-19 sonrası ligler çok uzun sürdü. Halen devam ediyor. O yüzden piyasa bizim bildiğimiz ve alışık olduğumuz piyasa değil. Dolayısıyla elbette ne kadar erken doğru kararı verip oyuncuyu katarsak o kadar iyi bir iş yapmış olacağız ama amacımız en uygun zamanda en uygun bütçeyle Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak. Bunun için çalışmalarımızı sonuna kadar yürütüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz