Aztopal: Mayıs Ayını Bekleyeceğiz

0

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan dün yapılan açıklamayı değerlendiren Samsunspor Genel Menajer Mustafa Aztopal, “Futbolcular bireysel antrenmanlarına devam edecek. Şu gün toplanırız diye belirlediğimiz bir tarih yok. Şimdi federasyonun Mayıs ayının ilk haftasında yapacağı toplantının neticesini bekliyoruz.” dedi.

TFF’den dün yapılan açıklamada “Devletimizin kararları, Bilim Kurulu’nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFA’nın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir. Takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir. Federasyonumuzun gelişmelere göre yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli senaryosu, planı ve programı da hazırdır.” ifadelerine yer verildi.

“ANLAM VEREMEDİK”
Konuyla ilgili açıklama yapan Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, “Açık konuşmak gerekirse TFF’nin 10 farklı senaryo açıklamasına anlam veremedik. Her kulüpte olduğu gibi Yılport Samsunspor’da da futbolcular bireysel antrenmanlarına devam edecek, çalışmalarını sürdürecek. Şu gün toplanırız diye belirlediğimiz bir tarih yok. Şimdi federasyonun Mayıs ayının ilk haftasında yapacağı toplantının neticesini bekliyoruz.” dedi.

BÜYÜK BİR TEHDİT
Menajer Aztopal, “Kovid-19 salgını çok ciddiye alınması gereken bir durum. Bizim işimiz futbol ama öncelik tabii ki insan sağlığı. Çok büyük bir tehditle karşı karşıyayız. Süreç ne gösterecek bilemiyoruz. Sadece Türkiye’nin değil dünya büyük bir sorunla karşı karşıya. Umarım en az can kaybıyla bu virüsten kurtulur ve eski günlerimize geri döneriz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz