Aztopal: Kısa Listeye Düştük

0

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, yeni sezon öncesi transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam tarafından transfer yapacakları mevkilerin netleştirildiğinin altını çizen Mustafa Aztopal, “Bu doğrultuda ilgilendiğimiz oyuncular var. Kısa listeye düşürdüğümüz oyunculardan bir kısmının hala mevcut takımlarıyla sözleşmesi devam ediyor. Kulüpleriyle de görüşüyoruz” diye konuştu.

“DURGUNLUĞUN SEBEBİ ÇOK”
Transfer piyasasındaki durgunluk hakkında da konuşan Genel Menajer Aztopal açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Durgunluğun bir çok sebebi var. Oyuncuların ligleri devam ediyor. Bizim için lig bitti ama onlar transfere odaklanabilecek durumda değiller. Bu kulüpler içinde geçerli. Transfer dönemlerinin de değişmesi buna etken. Normalde Haziran ayında başlayan transfer dönemi bu yıl 4 Ağustos’ta başlayacak. Yani şu an anlaşma sağlasan bile futbolcuya imza attıramıyorsun. Bunların hepsi transfer piyasasının durgun olmasını etkileyen faktörler diye düşünüyorum.”

Samsunspor Genel Menajeri Aztopal, “Bugün baktığımızda sanki korona virüs hiç yokmuş gibi, futbol ekonomisini etkilememiş gibi davranan bir kesim var” diyerek, kendilerinden fahiş ücretler isteyen futbolcuları üstü kapalı bir şekilde eleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz