AZOB Başkanı Avcı’dan Vekillere Santral Çağrısı

0

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, hakkında iki yürütmeyi durdurma kararı verilen Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’nin yapımına devam edildiğini belirterek, Samsun milletvekillerine çağrı yaptı. Avcı, “Allah rızası için bu santrali durdurun” dedi.

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’ne Oltan Köleoğlu Enerji tarafından yapımı devam eden Biyokütle Enerji Santrali konusunda iki ayrı yürütmeyi durdurma kararı verildi. Çevre sakinlerinin açtığı ilk davada santralin depolama alanı hakkında, ikinci davada ise Büyükşehir Belediyesi ve Çarşamba Belediyeleri’nin almış oldukları imar planları ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, santral inşaatının devam ettiğini belirterek, “AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Bağımsız Samsun Milletvekillerine” çağrı yaptı.

BURASI MUZ CUMHURİYETİ Mİ?
Başkan Avcı, şöyle konuştu; “Sayın vekillerim; bunca zaman mücadele ettik iki mahkeme kararı lehimize sonuçlandı ama santral aynı suratı ikiye katlayarak devam ediyor. Bu konuda Samsun’a sahip çıkın. Burası muz cumhuriyeti mi yani? Bu virüsü fırsat bilip herkesin gayrimeşru iş yapması serbest mi oldu? Emniyeti, savcısı kim varsa gereğini Türk milleti adına yapınız. Allah rızası için yavrularınız yavrularımızın hatırına lütfen lütfen lütfen!” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz