Ayvacık’ta Ödüllü Yetenek Yarışması

0

‘Evde Hayat Var’ sloganını fırsata çeviren Ayvacık Belediyesi, çocukların ev halkı ile birlikte eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacak ödüllü yetenek yarışması düzenledi

Ayvacık Belediyesi, aile kurumunu güçlendirmek amacıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlar için ödüllü yetenek yarışması düzenledi.

‘Evde Hayat Var, Birlik ve Beraberlik, Yardımlaşma, Aile ve Doğa’ konularından birinin işleneceği yarışmada Okul öncesi (Resim), İlkokul öğrencileri (Resim), Ortaokul öğrencileri (Şiir), Lise öğrencileri (Kompozisyon) ve yetişkinler; Şiir, Evde Etkinlik (Ailece Oynanan Oyunlar, Masal Anlatma vb.), El Sanatları (dikiş, nakış, el işi, ahşap boyama, ahşap oyma, taş boyama vb.) olmak üzere toplamda 7 kategoride ayrı ayrı yarışacaklar.

SON GÜN 10 MAYIS
Son başvuru tarihi 10 Mayıs olan yarışmada vatandaşlar, çalışmalarını resim ve video olarak Belediyenin whatsapp iletişim hattı üzerinden gönderecekler. Oluşturulacak komisyon tarafından her kategoride değerlendirilerek belirlenen 5 çalışma internet sitesinde paylaşılarak halkın oylamasına sunulacak. Her kategoriden dereceye giren ilk 3 çalışmaya ödül verilecek.

LÜFTEN EVİNİZDE KALIN
Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, “İnanıyorum ki; bu zor günleri geride bıraktığımızda, çoluk çocuk, genç yaşlı tüm vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizde yaşam sürmeye devam edeceğiz. Ancak bu süreçte her birimizin sağlığı her şeyden önemli. Bu zorlu süreçte vatandaşlarımızın da kurallara uyup evlerinde kalarak virüsün yayılımını engellemek için bizlere destek vermelerini önemle rica ediyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz