Ayvacıklı Çiftçilere TARSİM Uyarısı

0

Ayvacık’ta Ziraat Odası’nın evsahipliğinde düzenlenen seminerde TARSİM sigortasının önemine dikkat çekildi.

Samsun’un Ayvacık İlçesi’nde TARSİM Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüğü ile Ziraat Odası işbirliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısında TARSİM sigortasının önemi ve faydaları çiftçilere ve muhtarlara anlatıldı.

TARSİM Bölge Müdürlüğü’nden Kıdemli Uzman Burhan Kılıç tarafından gerçekleştirilen sunumda, TARSİM ile alakalı üreticilere doyurucu bilgilendirmeler yapıldı.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT!
Tarım ve Orman İlçe Müdürü Barış Padem, iklim değişiklikleri nedeniyle TARSİM sigortasının çok önemli olduğunu, hayvanlara ve ürünlerine sigorta yaptırılması çiftçilerin menfaatinde olacağını kaydetti. Müdür Padem, TARSİM’in sigorta kapsamında gün geçtikçe geliştiğini bundan da çiftçilerin memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden Yaşar Budak, Türkiye Ziraatçiler Derneği Başkanı Muharrem Yüksel, Tarım Kredi Kooperatifi Müdiresi Fatma Yirmibeşoğlu, Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Sarıoğlu ve yönetimi, mahalle muhtarları ile çiftçiler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz