Ayvacık Ziraat’in Araçları Vefa’nın Emrinde

0

Corona virüs salgını nedeniyle en riskli grupta bulunan yaşlıların evden çıkması yasaklanırken, kentlerde Vefa İletişim Merkezleri oluşturuldu.

Samsun’un Ayvacık İlçesi’nde de Valiliğin koordinatörlüğünde ilçe kaymakamlığı ve belediyelerinin organizesinde Vefa İletişim Merkezi, evinde kalan yaşlıların ihtiyaçlarını gidermek için çalışmaya başladı. Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı da bünyesinde bulunan transit minibüs ve 4×4 Kia Seranto aracı, Vefa İletişim Merkezi’nin ihtiyacı olması halinde emirlerine verebileceklerini duyurdu.

BİZLER GÖREVE HAZIRIZ
Ayvacık’ta yaşayan ve evden çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının evlerine ulaştırılması konusunda ziraat odası olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydeden Başkan Erdal Avcı, “COVİD-19’a karşı başlatılan mücadelede biz de varız. Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren tarım danışmanlarımızla beraber pazar yerimizde vatandaşlarımızı corona salgınını ve hijyen kurallarını anlatan broşürler dağıtmış, bilgilendirmiştik. Bugün de Ayvacık’ta Vefa İletişim Merkezi kuruldu. Evden çıkması yasak olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını giderecek. Bizlerde Vefa İletişim Merkezi’nin ihtiyacı olduğu takdirde odamızın bünyesinde yer alan transit minibüs ve 4×4 Kia Seranto aracımızı, kaymakamlığımızın emirlerine veriyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz