Ayvacık Ziraat Odası Corona Virüsü İçin Örnek Davranış

0

Samsun’un Ayvacık İlçesi’nde Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Tarım Danışmanları, 5 bin adet corona virüsü ile alakalı el broşürü bastırarak, 43 mahalle muhtarına mahallelerinde dağıtılmak üzere Ayvacık Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Sarıoğlu’na teslim etti.

Ayvacık pazar yerinde tek tek vatandaşlara ve esnaflara el broşürü dağıtan Başkan Avcı ve danışmanları, ayrıca resmi kurum ve kuruluşları, esnafları ve kahvehaneleri ziyaret ederek, Ayvacık halkını bilgilendirdi.

DEVLETİMİZE DESTEK VERİYORUZ
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın bu özverili ve başarılı mücadelesine oda olarak bizlerin de bir katkısı olacağını düşündük. Ülkemizi ve bütün dünyayı sarmış olan virüsten korunmanın tedbirini açıklayan el broşürlerimiz ile biz de devletimizin ve hükümetimizin karınca misali de olsa yanında yer almamız gerektiğini düşünerek, böyle bir çalışma başlattık” dedi.

GURBETTEKİ AYVACIKLILARA SESLENDİ
Başkan Avcı, şöyle konuştu; “İlçemizde birçok ülkeden özellikle inşaat sektöründe çalışan hemşehrilerimiz var. Şehre dönüş yapan ve yapacak olan Ayvacıklılara, yuvalarına dönmeden önce en yakın sağlık kuruluşundan nasıl önlem almaları gerektiğini öğrenmeleri, bu hastalığın yayılmasında en önemli etken olacaktır. İlçe halkımızın hiçbir paniğe kapılmadan dağıtmış olduğumuz broşürdeki bakanlığımızın öngördüğü kurallara uyulduğu takdirde bu felaketi de millet olarak el birliğiyle başaracağımıza inanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz